Gdzie i co dziś jemy? Będzie MNIAM!

Gdzie zjeść w Krakowie? Takie pytanie często zadają mi znajomi, którzy przyjeżdżają na konferencje, delegacje czy po prostu jako turyści. Ja sama nieraz chodząc po mieście i mając ochotę coś przekąsić zastanawiam się gdzie mogłabym coś zjeść i zwykle ostatecznie ląduje w miejscu, w którym byłam już mnóstwo razy, bo podobno wszyscy lubimy to, co już znamy. A co, gdy mam ochotę spróbować czegoś nowego? Wtedy zwykle polegam na opinii znajomych lub rekomendacjach moich ulubionych blogerów, często jednak okazuje się, że akurat, gdy przypominam sobie gdzie chciałam pójść, dziwnym trafem okazuje się, że jestem po drugiej stronie miasta, a w żołądku ssie…

Ale ale od jakiegoś czasu jest dużo prościej, bo pojawiło się Mniam. Z racji mojej pracy aplikacje mobilne interesują mnie także zawodowo i z radością witam każdą, zwłaszcza rodzimą nowość, apkę ściągnęłam już w dniu premiery i jeśli Wam też zdarza się jeść na mieście, chcielibyście mieć pewność, że zawsze będzie na was czekał wolny stolik i będziecie mogli wybierać pomiędzy kilkoma lub kilkunastoma opcjami to możecie ją ściągnąć klikając TUTAJ

CO TO W OGÓLE JEST MNIAM?

To aplikacja, która pozwala Wam zamawiać jedzenie w wybranej restauracji, zanim do niej dotrzecie (co nie do końca jeszcze ogarniają restauracje ale o tym później) i płacić za nie jednym kliknięciem w telefonie (jeśli zakładając konto podacie numer swojej karty). Oczywiście możecie też wybrać tradycyjną płatność, jednak możliwość zaspokojenia głodu, nawet jeśli nie macie przy sobie portfela jest kusząca, czyż nie? Cieszy mnie fakt, że ten pomysł narodził się w Krakowie, w głowach kilku osób, które męczyło codzienne poszukiwanie opcji jedzeniowych.

DLACZEGO WARTO?

Bo jest to niesamowicie wygodne, wystarczy założyć konto i już można przeglądać oferty i decydować czy akurat mamy ochotę na sałatkę z kaczką, orientalne pierożki czy pizzę, dodatkowo mamy dostęp do specjalnych ofert, więc zdarza się napój gratis albo zniżka od ceny obowiązującej na miejscu. To trochę taka automatyczna rezerwacja stolika – określacie, o której będziecie i co chcecie zjeść, choć tutaj zauważyłam, że obsługa restauracji dość luźno podchodzi do oferty i można zjeść właściwie cokolwiek, niekoniecznie to, co akurat widniało w aplikacji. Wydaje mi się, że restauratorzy traktuję tę aplikację raczej jako zaproszenie do restauracji i elastycznie podchodzą do potrzeb i oczekiwań gości.

Dodatkowo Mniam przygotowało, znany już chociażby z aplikacji do zamawiania taksówek program, w którym polecając aplikacje przyjaciołom sami zyskujemy – za każdą osobę, która skorzysta z MNIAM po naszym poleceniu i złoży zamówienie dostajemy do wykorzystania 25 zł a i przyjaciele otrzymują taką kwotę do wykorzystania na dzień dobry – prawda, że miło?

CZEGO JESZCZE BRAKUJE?

Osobiście dość często jeżdżę w delegacje, i na przykład w ubiegłą niedzielę przeszłam ponad 4 kilometry (był to dość miły spacer, bo częściowo lasem i brzegiem morza) zanim znalazłam opcję jedzeniową (niezbyt udaną jak się ostatecznie okazało) – 9 rano w niedzielę to nie była dobra pora na śniadanie, bo większość miejscówek była czynna od 10.00, częściej od 11.00.
W Warszawie mam kilka miejsc, gdzie mogę się udać w ciemno, ale jeśli akurat jestem na spotkaniu w kompletnie obcej mi części chciałabym się dowiedzieć gdzie w pobliżu mogę dobrze zjeść. Podsumowując w Mniam brakuje mi głównie dostępności w innych miastach. Ekipa odpowiedzialna za aplikację zapewnia, że pracują nad tym aby mniam pojawiło się także w innych miejscach naszego pięknego kraju i to cieszy.
W aplikacji chciałabym też mieć w jednym miejscu listę restauracji, w których mogę zjeść – teraz mogę je zobaczyć dopiero klikając w konkretną ofertę. Brakuje mi też opcji „Zamów na wynos” – nie raz zamawiałam tak jedzenie telefonicznie i czekało na mnie gotowe i zapakowane, gdy pojawiałam się na miejscu – jest to bardzo wygodne, jeśli chce się zabrać coś na ząb do domu, do parku, do pracy.

JAK TO SIĘ ROBI?

Bardzo prosto – klikacie, ściągacie, używacie, oceniacie miejsca, w których jecie, żeby inni wiedzieli czy warto, polecacie znajomym, oni swoim znajomym, każdy dostaje pieniądze do wykorzystania, używa, ocenia – baza się rozrasta i nikt już nie ma problemu aby odpowiedzieć na pytanie: „To co dziś jemy?”

PSST
Po ściągnięciu aplikacji podajcie kod: agn.mac97 – dostaniecie 25 zł do wykorzystania na jedzenie z MNIAM.