Migdałowy pudding z rokitnikiem

Nieważne, co się dzieje, śniadanie musi być, a najlepiej takie, że Łoo! Moim ostatnim śniadaniowym odkryciem jest pudding z tapioki, który łatwo się przygotowuje, przechowuje, przenosi, a jeszcze łatwiej zjada 😉 Tapioka, czyli kasza z manioku, sama w sobie jest rewelacyjna, bo jest lekkostrawna, bezglutenowa i nie powoduje alergii, jeśli dorzucicie do niej jeszcze dżem Łowicz 100% z owoców Rokitnik, tak ja zrobiłam to ja, zachwycona jego składem (a wiecie, że na tym punkcie mam hopla) to Wasz zachwyt wzrośnie o 100%. Dodatkowo rokitnik jest bogaty w witaminę C, która doskonale działa na układ odpornościowy, co cenne zwłaszcza o tej porze roku. Na koniec tylko mleko roślinne i w ten oto prosty sposób otrzymacie pyszne, bogate w białko i węglowodany wegańskie śniadanie na zdrowy początek dnia.

DSC_2769

 

Składniki na 4 porcje:

~ 2 szklanki mleka – użyłam migdałowego, może być dowolne
~ 1/4 szklanki tapioki (białe kuleczki)
~ 4 łyżki dżemu z Rokitnika Łowicz 100% z owoców
~ 1 łyżka brązowego cukru
~ listki świeżej mięty (do podania)

1

Mleko z cukrem zagotować, dodać tapiokę, gotować na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu, pudding zacznie stopniowo gęstnieć, a kuleczki będą pęcznieć i robić się przezroczyste. Gdy są już szkliste, oznacza to, że pudding jest gotowy.

2

Ciepły pudding przełożyć do słoiczków lub salaterek, dodać po łyżce dżemu z rokitnika Łowicz 100% z owoców. Podawać na ciepło (na śniadanie) lub na zimno (na deser) przed podaniem dekorując listkami świeżej mięty.

wegański pudding

pudding z tapioki łowicz rokitnik


Prozdrowotne dżemy Łowicz na śniadanie – poznaj dobroczynną moc natury taką, że Łooo!