Tort z arbuza

Tort z arbuza to tort idealny – składa się z 3 składników, robi się go w 15 minut, wygląda jak milion dolarów i dobrze smakuje. Gdy zobaczyłam taki pomysł na „ciasto” na Pintereście pomyślałam, że to niemożliwe aby śmietana trzymała się dobrze na mokrym, bądź co bądź, wnętrzu arbuza. Ale okazało się, że wystaraczy go lekko osuszyć i jest w porządku. Na potrzeby tego przepisu zostawiłam spory kawałek w lodówce w celach obserwacji – wytrzymał bez uszczerbku 48 godzin, choć wtedy śmietana straciła nieco swojej puszystości. Jeśli chcielibyście go zrobić wcześniej 12-24 godziny przed podaniem będą optymalne. Taki tort z arbuza będzie cudowną niespodzianką dla małych i dużych. Jest też świetną opcją dla wszystkich zapominalskich, bo na wieść o urodzinach można go przygotować ekspresowo, no i podczas upału nie musimy uruchamiać piekarnika 🙂

Składniki na 12 porcji:

~ 1 mały arbuz o wadze około 3 kg, najlepiej bezpestkowy
~ 450 ml śmietany 36%
~ 2 łyżki cukru pudru
~ dowolne owoce lub posypki do dekoracji (opcjonalnie)

1

Przygotowanie tortu zaczynamy od ubicia śmietany. Mocno schłodzoną śmietanę umieszczamy w misie miksera i ubijamy na sztywno, na koniec przesiewamy cukier puder i ponownie krótko miksujemy. Odkładamy do lodówki.

2

Następnie obieramy arbuza. Ważne, aby nóż którego używamy był ostry. Na początek ścinamy wierzchołki, następnie ustawiamy arbuza pionowo i ścinamy skórę dookoła – dążymy do uzyskania w miarę regularnego kształtu walca. Skórę obieramy w taki sposób aby na ściankach owocu nie pozostały jej białe części. Na koniec z odciętych wierzchołków arbuza, za pomocą małej łyżeczki wybieramy miąższ, formując go w kulki – posłuży nam na koniec do dekoracji tortu.

3

Za pomocą papierowych ręczników dokładnie osuszamy arbuza z każdej strony aby usunąć nadmiar wody. Arbuza umieszczamy na paterze lub talerzu, na którym będzie podawany tort. Następnie, zaczynając od góry, za pomocą szpatułki rozkładamy ubitą wcześniej śmietanę. Jej gruba warstwa powinna pokryć także boki tortu.

4

Na koniec wygładzamy śmietanę i dekorujemy wierzch kulkami z arbuza lub dowolnymi owocami. Chłodzimy a przed podaniem przechowujemy w lodówce.

tort z arbuza watermelon cake

tort z arbuza watermelon cake

tort z arbuza watermelon cake